JS Elektronik
ul. Wolumen 6/43
01-912 Warszawa

tel: (022) 245 09 62
kom: 501 014 418

biuro@jsel.pl biuro@jselektronik.pl

Wielofunkcyjny miernik samochodowy VS30

VS30 to 4-cyfrowy, wielofunkcyjny miernik samochodowy. Przeznaczony jest do współpracy z  akumulatorem  6V, 12V lub 24V, kwasowym, żelowym lub Li-Io. 

Miernik ma 5 kanałów pomiarowych:
1. U pomiar napięcia (napięcie mierzone jest jednocześnie napięciem zasilania)
2. C1 pomiar temperatury zewnętrznej (czujnik na kablu o długości 2m)
3. C2 pomiar temperatury wewnętrznej (czujnik wewnątrz miernika)
4. rtc zegar (z bateryjnym podtrzymaniem pracy)
5. St stoper

Fabrycznie włączone są 3 kanały:
1. U pomiar napięcia
2. C1 pomiar temperatury zewnętrznej
4. rtc zegar

Zmiany kanałów dokonujemy ręcznie, przyciskając krótko klawisz, lub automatycznie, kanały zmieniają się wówczas same co 4 sek. Niepotrzebne kanały można indywidualnie wyłączyć i wówczas nie będą pojawiały się one przy przełączaniu kanałów klawiszem. Również kanały pojawiające się przy automatycznej zmianie kanałów można indywidualnie wyłączać. 
Miernik posiada sygnalizator akustyczny, który informuje np. o spadku napięcia akumulatora poniżej dolnego progu lub o wzroście napięcia powyżej górnego progu alarmu. Podobnie możemy zaprogra mować alarm dla termometrów. Dodatkowo, w czasie trwania alarmu jest wyświetlana odpowiednia sygnatura żeby można było rozpoznać, który kanał zgłosił alarm. W przypadku kilku alarmów sygnatury są wyświetlane po kolei. Programowanie odbywa się jednym przyciskiem, w prosty, intuicyjny sposób.
Dodatkowo, w MENU możemy zaprogramować szereg parametrów sterujących pracą i wyświetlaniem miernika. W instrukcji jest opis "krok po kroku" programowania wielu parametrów miernika. Zegar rtc zbudowany na bazie układu DS3231 ma baterię podtrzymującą pracę, co pozwala na odłączanie miernika od zasilania bez "gubienia" godziny. Stoper natomiast można wykorzystać do dodatkowego pomiaru czasu np. czasu przejazdu danego odcinka drogi.
Jesteśmy producentem tego miernika, jest uruchomiony, skalibrowany i objęty pełną, 24 - miesięczną, gwarancją.