JS Elektronik
ul. Wolumen 6/43
01-912 Warszawa

tel: (022) 245 09 62
kom: 501 014 418

biuro@jsel.pl biuro@jselektronik.pl

Wyłącznik z woltomierzem W51 (50A)

Wyłącznik W51 służy do automatycznego odłączenia odbiornika od akumulatora, gdy ten rozładuje się poniżej zaprogramowanego progu UL. Drugą funkcją wyłącznika może być sterowanie przełączaniem dużego prądu do (50A) za pomocą napięcia lub ręcznie. Jako element włączający zastosowano tranzystory mosfet o bardzo małej rezystancji.
W porównaniu z wyłącznikiem przekaźnikiowym, W51 pobiera również mniejszy prąd. Przykładowo typowy przekaźnik 50A pobiera 150mA a rezystancja styków wynosi 10-30mR. Dla W51 te wartości to odpowiednio 4mA i 5mR.
Wyłącznik ma wbudowany czujnik zwarcia oraz czujnik termiczny, które dodatkowo chronią obwód w przypadku ewentualnej awarii.
Z prawej strony wyświetlacza umieszczono zieloną diodę LED, która sygnalizuje włączenie tranzystorów.
W menu możemy zaprogramować szereg parametrów sterujących pracą urządzenia takich jak:
- próg odłączania odbiorników,
- próg ponownego włączenia,
- czas pracy sygnalizatora akustycznego itp.
Cały wyłącznik jest umieszczony w niewielkiej, aluminiowej obudowie (40x20x80mm) z wyświetlaczem LED, który służy do odczytu napięcia akumulatora oraz programowania. Programowanie odbywa się za pomocą jednego klawisza umieszczonego z prawej strony wyświetlacza.
Miernik ma 2 wejścia pomiaru napięcia: "in1" z przewodu nr 1 (prądowego) oraz "in2" z przewodu nr 4 (pomiarowego). Wejście "in2" może być wykorzystane do bezpośredniego pomiaru napięcia na akumulatorze w celu uniknięcia błędu spadku napięcia na przewodzie prądowym. Zmiana wejścia sterującego pracą miernika jest możliwa w MENU, natomiast podgląd napięcia na wejściach "in1" / "in2" uzyskamy naciskając krótko klawisz na wyświetlaczu miernika.